KDE BÝVAŤ NA CESTÁCH

ANGELO HOTEL PILSEN****, ČR – PLZEŇ

Hotel má strategickú polohu. Nachádza sa blízko hlavnej stanice, presne oproti svetoznámemu pivovaru a do historického mesta je to skutočne len na skok. Zvonka je to pomerne nenápadná presklená budova, hotelová hala zas hrá intenzívnymi farbami. Už na recepcii mi bolo jasné, že izby budú moderné a pestré. Nemýlila som sa.

Čierna, červená a žltá farba dominovali aj v zariadení jednej z izieb v najluxusnejšej kategórii, aké hotel ponúka. Ak hotel myslí na drobnú pozornosť pre hosťa, má u mňa bod navyše. V tomto prípade šlo o čokoládové bonbóny. Izba bola zariadená funkčne. Nápad použiť vo vstupnej časti izby veľké zrkadlo bol vynikajúci. Opticky ju to zväčšilo. Chladnička s minibarom bola schovaná v šatníkovej skrini. Nezaberala tak zbytočné miesto. Jedinou nevýhodou bolo, že okno sa zrejme z bezpečnostných dôvodov nedalo otvoriť. A tak čerstvý vzduch môže hosť dovnútra dostať iba cez „vetračku“.

Raňajky boli servírované v presvetlenej a modernej reštaurácii na prvom poschodí. Ponuka bufetových stolov bola skutočne bohatá. Čašníci neustále dopĺňali sladké aj slané pečivo, nakrájané ovocie, zeleninu, syry, šunky i teplý bufet. Na samostatnom stole boli farmárske výrobky. Od jablkového muštu, cez sušené slivky až po kozí syr a domáce džemy. Personál ochotne chodil pomedzi hostí a nosil rannú kávu. V jedálnom lístku sú inak jedlá z českej aj medzinárodnej kuchyne.

Komu sa nechce po jedle sedieť v reštaurácii, môže sa presunúť do Jazz Baru, ktorý je hneď vo vstupnej hale. V budove hotela sa nachádza aj fitness centrum. Kto si v ňom chce zacvičiť, musí si za to ale zaplatiť zvlášť.

plus

  • ochotný personál
  • luxusná kozmetika v hotelovej kúpeľni
  • farmárske lokálne výrobky na raňajky

minus

  • na izbe sa nedá otvoriť celé okno, iba jeho vetracia časť

www.viennahouse.com/en

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Powered by themekiller.com