KDE BÝVAŤ NA CESTÁCH

HOTEL ALBERGO AL CARUGIO*, TALIANSKO – MONTEROSSO

Ide o rodinné ubytovacie zariadenie, ktoré sa nachádza na prvom poschodí v apartmánovom dome len sto metrov od mora. Deväť izieb prevádzkuje mimoriadne ochotný a spoľahlivý Talian Andrea, ktorý bez ohľadu na to, či hostia prídu v dennú alebo nočnú hodinu, čaká na nich, aby ich osobne privítal. Inak je recepcia otvorená do jedenástej večer. Kto príde neskôr, otvorí si sám.

Dostala som izbu číslo 7. Bola veľmi malá. Základné vybavenie, ako posteľ, skriňa, písací stolík so stoličkou, televízor visiaci na stene a stojan na batožinu v nej nechýbali. Súčasťou bola malá kúpeľňa. Každá z izieb má francúzsky balkón.

Ubytovacie zariadenie neposkytuje stravu. Vôbec to však nevadí, lebo v blízkosti je plno taverien, ktoré ponúkajú menu na raňajky. Prípadne je neďaleko aj supermarket, a tak čo si hostia kúpia, môžu zjesť na terase hotela. Domáci na dvore pestujú citróny, takže tie sú každému počas pobytu k dispozícii v akomkoľvek množstve.

Aj napriek tomu, že hotel má iba jednu hviezdičku, služby sú ako v bežných hoteloch vyššej kategórie. Dbajú na čistotu zariadenia, každý deň menia uteráky, dopĺňajú kozmetiku a požičiavajú napríklad osušky na pláž. Majiteľ Andrea má dobré vzťahy s niektorými reštauráciami či požičovňou kajakov. Môžete v nich večerať a plaviť sa po mori so zľavou. Okrem toho vám odporučí zaujímavý tip na výlet do okolia a pomôže s čímkoľvek budete potrebovať.

plus

  • rodinná atmosféra
  • zapožičanie osušky na pláž zdarma
  • hotel poskytuje zľavy v niektorých reštauráciách a v požičovni kajakov

minus

  • bez stravy
  • izby len s francúzskym balkónom

www.alcarugio.it

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Powered by themekiller.com