KDE BÝVAŤ NA CESTÁCH

HOTEL SELSKÝ DVŮR****, ČR – PRAHA

Kto chce bývať v štýle českého národného hokejového tímu z majstrovstiev sveta 2015, je na správnej adrese. Keďže som Prahu navštívila až po skončení spomínaného športového podujatia, mohla som spať v takzvanej Jágrovej izbe. Tak familiárne volajú izbu odvtedy, odkedy v nej spal špičkový hokejista Jaromír Jágr. Bez ohľadu na to, ktorú izbu vám dajú, matrace majú všetky postele rovnaké. Sú s najvyššou zdravotnou certifikáciou „medici classone“.

O tom, že som si vybrala skutočne najlepšie z najlepšieho svedčí umiestnenie na popredných priečkach v hodnotení medzinárodného cestovateľského bedekra TripAdvisor za roky 2013, 2014 a 2015. Hotel je ideálny tip na nocľah pre tých, ktorí prichádzajú do českej metropoly autom. Nachádza sa totiž v okrajovej časti Praha 10. Nestratila som sa však ani ja, hoci som pricestovala vlakom. Autobusová zastávka je pred hotelom a za dvadsať minút som bola priamo v historickom centre. Na strane druhej výhodou je, že hotel je v pokojnej časti. Keď som sa z rušného Václaváku vrátila do hotela, ani som nemala pocit, že som v Prahe.

Už názov napovedá, že hotel je zariadený vo vidieckom štýle. K prostrediu majitelia prispôsobili aj kuchyňu. Jedálny lístok je výberom českej klasiky. Pri varení si dávajú záležať na čerstvých domácich surovinách. Ja preferujem skôr medzinárodné a ľahšie stráviteľné jedlá, preto som si vyberala skôr z domácich talianskych cestovín či zeleninovej ponuky. Reštaurácia má navyše záhradné átrium a kolibu.

plus

  • matrace s najvyššou zdravotnou certifikáciou
  • v pokojnej časti Prahy
  • domáca česká kuchyňa

minus

  • 20 minút od centra mesta

www.sivekhotels.com

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Powered by themekiller.com