KDE BÝVAŤ NA CESTÁCH

HOTEL WAGNERHOF****, RAKÚSKO, TIROLSKO – PERTISAU

Hotel je postavený v tradičnom tirolskom štýle uprostred zelených lúk a v okolí hôr. K jazeru Achensee, ktoré je ideálne miesto na aktívnu aj oddychovú dovolenku, je to len päť minút pešo. Vďaka príjemnému a ochotnému personálu som mala pocit, že som na luxusnej chate u rodinného známeho.

Izba bola zariadená dreveným nábytkom z masívu. Okrem toho, že som sa v posteli pohodlne vyspala, bol z nej úžasný výhľad. A to nielen v izbe, v ktorej som bývala ja. Rodina Kirchmair, ktorá hotel vlastní, totiž v každej izbe umiestnila postele oproti oknu. Hostia sa preto môžu dívať buď na hory, alebo na jazero, a určite im nebudú chýbať záclony.

Horský ráz má aj hotelová reštaurácia. Typickú tirolskú atmosféru umocňuje personál nahodený v tradičných miestnych krojoch. Stôl v reštaurácii som si každé ráno našla označený menovkou, pod ktorou boli aktuálne lokálne novinky. Z nich som sa dozvedela, aké bude v ten deň počasie, kam si môžem ísť oddýchnuť a taktiež večerné reštauračné menu. Okrem skvelej kuchyne, v ktorej varili z lokálnych domácich surovín, sú na recepcii k dispozícii čerstvé jablká.

Každý deň popoludní otvárajú wellness. Objednala som sa na masáž a využila som tiež sauny. V relaxačnej miestnosti s terasou sú k dispozícii pohodlné ležadlá s výhľadom na hory. Nejeden deň som odpočívala za zvukov hudby Ave Maria, ktorá raz do dňa znie z miestneho rozhlasu. Je to spomienka na časy, keď ešte v obci nebol žiaden zvon.

plus

  • rodinná atmosféra
  • krásny výhľad z postele na jazero alebo hory
  • denná lokálna tlač
  • čerstvé jablká na recepcii

minus

  • wellness centrum otvorené len popoludní

www.wagnerhof.at

Previous Post Next Post

You Might Also Like

No Comments

Leave a Reply

Powered by themekiller.com